Wyprawka dla malucha

Perspektywa pojawienia się na świecie nowego członka rodziny dla wielu rodziców oznacza konieczność gromadzenia niezbędnej wyprawki. Niestety, często gubią się oni w gąszczu produktów dla noworodków, nie wiedząc, jakie rzeczy przydadzą się w rzeczywistości, a z zakupu jakich swobodnie można zrezygnować.

Akcesoria dla noworodka
Jest wiele rodzajów akcesoriów, bez których przyszli rodzice i ich potomek się raczej nie obejdą. Z pewnością konieczne będzie wyposażenie się w produkty takie jak butelki i smoczki do butelek. Jeśli rodzice nie planują podawania mleka modyfikowanego, butelka i zapasowe smoczki do butelek mogą przydać się do podawania uspokajających herbatek czy ziół. Ponadto, warto posiadać chociaż jedną sztukę smoczka uspokajającego, który przyda się w trudnych momentach płaczu noworodka.

Ubranka
Wielu rodziców popełnia błąd, kupując noworodkowi pełną szafę ubranek. Tymczasem dziecko w pierwszych miesiącach życia rośnie tak szybko, że wielu z nich nie zdąży nawet na siebie włożyć.

Jeśli chodzi o ubranka, powinny być one wykonane z przewiewnych, dobrej jakości materiałów. Warto też wyposażyć się specjalny proszek lub płyn do ich prania, by nie podrażniały one delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka.

Rodzice, którzy nie chcą wydawać na ubranka dla malucha małej fortuny, mogą rozważyć ich zakup z drugiej ręki. Istnieje wiele dziecięcych komisów, gdzie dobrej jakości ubrania można kupić za niewielki ułamek ich pierwotnej ceny.