Gryzak dla dziecka to najlepsze lekarstwo na ból ząbkowania

Gdy maluch zaczyna się obficie ślinić i wkłada do buzi nie tylko paluszki, ale również inne przedmioty. Kiedy staje się rozdrażniony i często marudzi, może to być sygnał wychodzących mu ząbków. Dziecko może mieć wtedy gorączkę i brak apetytu. Pierwsze takie objawy można zauważyć między drugim, a czwartym miesiącem. Jednoznacznie wskazują na ząbkowanie.

Skuteczne rozwiązanie
Ząbkowanie to mało przyjemny czas nie tylko dla maluszka, ale i dla rodzica, który chciałaby pomóc swojemu dziecku. Nie do końca jednak wie, jak to zrobić.
Najlepszym rozwiązaniem okazują się gryzaki. Mogą pełnić dwie funkcje. Masować dziąsła i je chłodzić. Zagryzanie gryzaka uśmierza swędzenie dziąseł i dolegliwości bólowe. Do tego wspomaga proces pojawiania się nowych ząbków u dziecka.

Jaki gryzak wybrać?
Producenci prześcigają się w swojej ofercie, proponując gryzaki o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Standardowe gryzaki dla dzieci mają formę zabawki, dzięki czemu wpływają również na ich rozwój. Niektóre z nich można chłodzić w zamrażalniku. Ciecz, którą są wypełnione, zamarza. Nagryzanie zimnego gryzaka znacznie skuteczniej łagodzi wszystkie dolegliwości bólowe.

Przed wyborem gryzaka warto zwrócić uwagę na budowę rączki niemowlaka. Taka wiedza pozwala dobrać gryzak z odpowiednim uchwytem.
Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Może być twardy lub miękki. Niezależnie jednak, na który materiał się zdecydujemy, zawsze musi być bezpieczny dla zdrowia.

Pierwszy ząbek u dziecka najczęściej pojawia się całkiem niespodziewanie.
Dlatego w gryzaki warto zaopatrzyć się wcześniej.