worek do przedszkola

Worek do przedszkola

Przychodzi taki moment w życiu każdego dziecka, kiedy rozpoczyna ono swoją przygodę z przedszkolem. Rodzic przygotowuje się do tego zadania najlepiej jak potrafi. Chce sprawić, że przedszkole stanie się dla malucha bezpieczną przystanią, w której poczuje się swobodnie i komfortowo. Przygotowania do tego podniosłego wydarzenia powinny dotyczyć rozmów i czytanek, ale w dużej mierze cały proces może ułatwić odpowiednio skompletowana wyprawka. 

Skompletuj wyprawkę

Oprócz zgromadzenia ubranek i kapci w odpowiednim rozmiarze trzeba także pomyśleć o worku na ubranka i buciki do przedszkola. Jest to element obowiązkowy. Dzieciom zdarza się pobrudzić w trakcie posiłków czy prac plastycznych, oblać wodą a także (szczególnie na początku) posiusiać. Odpowiednio dobrany, estetyczny i podobający się dziecku worek do przedszkola pozwoli zgromadzić potrzebne rezerwowe komplety garderoby w jednym miejscu. Mały przedszkolak poczuje się pewniej, wiedząc gdzie znajdują się jego dodatkowe ubrania. 

Co z leżakowaniem?

W wielu przedszkolach, szczególnie w najmłodszych grupach, dzieci leżakują i odpoczywają po zabawie lub posiłku. Miły kocyk lub kołderkę z poduszką warto przynosić w worku na pościel do przedszkola. Ułatwia to bowiem nie tylko szybką identyfikację własnego kompletu, ale również pozwala na zachowanie zasad higieny – świeżo wyprany zestaw jest bezpiecznie przechowywany i przenoszony z domu. 

Co z butami?

worek do przedszkola

W większości przedszkoli obuwiem dominującym są wygodne kapcie. Czasem zdarza się jednak, że potrzeba zakupić buty na zajęcia sportowe. Worek na buty sprawdzi się również w tej sytuacji. Można go wykorzystać zarówno do przenoszenia kapci, jak i w przypadku dodatkowych zajęć sportowych. Idealnie pomieści on bowiem strój na przebranie i obuwie. Z powodzeniem zastąpi on pierwszy plecaczek dla dziecka.