Rozwój 6 latka poprzez zabawę

Istnieje powiedzenie: „przez żołądek do serca”, ale równie słuszne byłoby stwierdzenie: „poprzez zabawę do mózgu”. W końcu rozrywka jest w stanie stymulować nauczanie lepiej niż suche przyswajanie pojęć i definicji. Zabawki dla 6 latków mogą pomóc w pełen radości sposób poznawać im świat.

Naukowiec już od dziecka

Już w najmłodszym wieku w umysłach dzieci powstają marzenia, choć może nieraz słomiany zapał szybko je wymywa z pamięci. Niemniej, zdarza się, że wygłaszane za dzieciaka pragnienia o pozostaniu strażakiem, artystą, bądź kucharzem są tak silne, iż rzeczywiście człowiek dąży do ich realizacji niemal od pieluchy. Rodzice, widząc rodzące się pasje pociechy, powinni reagować jak najszybciej i dostarczać mu pobudek do tego, aby swoje zdolności w jakimś kierunku kształcił jak najprędzej.

Podążanie za marzeniami

Liczne sklepy oferują dziś naprawdę szeroki arsenał, w skład którego wchodzą przedmioty dla niemowląt, zabawki dla 6 latka (tu) oraz dla starszych pociech. Instrumenty w postaci bębenków, keyboardów lub gitar elektrycznych, choć przystosowane do małego człowieka, mogą zacząć wprowadzać go w tajniki kariery muzycznej, a oswajanie się z nutami, dźwiękami stać się może znakomitym bodźcem do rozwijania duszy melomana. Miniaturowa kuchenka z kolei, wyposażona w piekarnik, garnki oraz zlew z gąbką i ręcznikiem, chociaż nie pozwolą upiec maślanych ciasteczek, ani ugotować kurczaka nadziewanego jabłkiem, wciąż mogą być doskonałym przykładem tego, jak funkcjonują normalne elektryczne urządzenia; a przez zabawę, niewykluczone, iż rozwinie się w dziecku bratnia dusza Gordona Ramsaya.

Wiedza wchodzi sama

Wiadomo, że przyjemne skojarzenia ułatwiają przyswojenie informacji i wiedzy. Połączenie ich z aktywnością dziecka, która będzie dla niego czymś miłym i relaksującym z pewnością skuteczniej zachęci go do rozwijania własnych talentów oraz nauki, niż zaganianie do zajęć i powtarzające się łajanie za niewykonanie obowiązków. Poprzez zabawę i miłe wspomnienia, samo zechce podejmować się różnych zadań, widząc w tym dodatkową motywację.