Klocki dla dzieci Marioinex

Klocki to zabawka, którą znają i kochają wszystkie dzieci. To zabawka, którą dziecko chętnie bawi się samo, ale również w towarzystwie innych maluchów. Zabawa klockami sprawia sporo radości, tym bardziej, jeżeli konstrukcje ułożone przez dziecko budzą podziw rodziców. Jak się okazuje jest to nie tylko świetna rozrywka, ale przede wszystkim to moc korzyści wpływających pozytywnie na rozwój dzieci.

Klocki i rozwój

Poprzez zabawę klockami dziecko rozwija i ćwiczy swoje umiejętności manualne. Małe, drobne palce uczą się łączenia poszczególnych elementów i budowania z nich wymyślonych konstrukcji. Uczą się precyzji w momencie dopasowywania klocków, także pewnej zręczności i właściwego chwytu. Wzrok i dotyk malucha są skoordynowane na jego budowlach. Dziecko rozwija swoją ciekawość, spostrzegawczość i koncentrację.
Ilość zalet wynikających z zabawy klockami jest ogromna. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru dobrych i odpowiednich klocków.

Klocki miękkie i bezpieczne

Spośród klocków drewnianych, plastikowych i magnetycznych rodzice bardzo chętnie sięgają po klocki Marioinex. Są one zrobione z miękkiego materiału, przypominającego w dotyku gumę. Do tego mają charakterystyczny kształt wafli i dostępne są w różnych rozmiarach. Można z nich układać konstrukcje przestrzenne lub łączyć na płasko jak puzzle. Maluchom i nieco starszym dzieciom zapewnią sporo radości i świetnej zabawy. Można je wyginać i dopasować ich rozmiar do wieku dziecka, by były odpowiednio bezpieczne.

Klocki i wspólna zabawa

Zabawa klockami Marioinex z nieco starszym rodzeństwem może okazać się wspaniałą przygodą. Budowanie rakiet i stacji kosmicznej , samolotów czy farmy dla zwierząt stanie się okazją do poszerzenia swojej wiedzy, zdolności kreatywnych i wspólnego spędzenia czasu. Maluchy podczas wspólnej zabawy z rodzicami mogą skorzystać z plansz dołączonych do każdego kompletu klocków Marioinex. Zawierają one wskazówki, w jaki sposób ułożyć konkretną budowlę. A także propozycje innych, wspólnych zabaw z rodzicami.