zeszyty Oxford 4

Zalety i wady zeszytów szkolnych Oxford

Dzieci będąc w sklepie często proszą o kupienie zeszytów Oxford. Czy powinno się spełnić tę prośbę? Czy w zasadzie to nie ma sensu i lepiej jest po prostu poszukać dobrej jakości zwykłych zeszytów?

Zeszyty Oxford – zalety

Warto na początek zastanowić się, jakie w ogóle zalety mają takie zeszyty szkolne Oxford. Otóż przede wszystkim są one wykonane z grubego papieru,zatem się nie niszczą tak bardzo. Ich papier jest też dość ślizgi i gładki, co sprawia, że łatwo się po nim pisze.

Trzeba jednak powiedzieć jeszcze o chyba najważniejszej rzeczy, a mianowicie o tym, że takie zeszyty są najzwyczajniej w świecie często dość dobrą motywacją do nauki. Dzieci i dorośli lubią ich klasyczny wygląd i nieraz dbają o nie bardziej niż o standardowe zeszyty.

Zeszyty Oxford – wady

Jakie zaś wady posiadają takie szkolne Oxford zeszyty? Otóż niestety są dość drogie, o czym przekonał się już na pewno każdy rodzic. Generalnie cena ta uwarunkowana jest ich jakością i marką.

Czy zatem warto kupić dziecku zeszyty Oxford? Cóż na to pytanie nie da się dać jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony bowiem takie zeszyty na pewno wyróżniają się od pozostałych. Jeśli zatem mamą pomóc pociesze nauczyć się tego, czego trzeba się nauczyć, to jednak może warto. Jeżeli jednak mamy je kupić tylko po to, aby dziecko je zniszczyło i ich zupełnie nie szanowało , to równie dobrze możemy wziąć zwykły zeszyt a nie jedne z najdroższych zeszytów.