koń na biegunach

Zabawka z charakterem dla każdego dziecka

Są pewne zabawki, o których dzieci po prostu marzą. Tuż przed świętami warto zrealizować takie marzenia, bo rzeczy takie jak na przykład Konik na biegunach, albo wymarzona lalka Barbie, z pewnością przez wiele lat będą kojarzyły się jako spełnione pragnienie.

Drewniane konie na biegunach

Koń na biegunach duży to jedna z najbardziej klasycznych zabawek dla każdego dziecka. Już 2-latek będzie chętnie korzystał z takiego konika, a bujanie się na nim z pewnością sprawi mu ogromną przyjemność. Taka zabawka sama w sobie rozwija sprawność ruchową dziecka, poprawia jego koordynację ruchową, może też przyczynić się szybszego rozwinięcia umiejętności samouspokajania się. Rytmiczne bujanie się na koniku na biegunach może pomóc w uspokojeniu, to zatem zabawka nie tylko piękna, ale też pod niektórymi względami bardzo praktyczne.

Piękna lalka Barbie

Konie na biegunach zwykle bardziej interesują chłopców. Dziewczynki natomiast z pewnością ucieszą się z lalki Barbie, albo z lalki szmacianej – taka zabawka musi być po prostu dostosowana do wieku dziecka. Lalka Barbie to propozycja dla trochę starszych dziewczynek, a szmaciana przytulanka to najlepsza przyjaciółka 3 – latki. Dzieci potrzebują zabawek, ale warto też zachęcać je do wykorzystywania wszystkiego tego, co już ma się w domu. Bardzo często nawet ze zwykłych domowych sprzętów można bowiem stworzyć coś kreatywnego do zabawy. Kupujmy zatem prezenty mądrze, jednocześnie zachęcając do wykorzystywania tego, co już jest w domu.