Smoczek ortodontyczny, Ultra Air, Avent, 2pak, 6-18m

Wady i zalety stosowania smoczków

Smoczki dla niemowląt to bardzo złożony temat. Z jeden strony posiadają ogromną ilość zwolenników doceniających ich zalety i pomoc w codziennej opiece nad dzieckiem, lecz z drugiej strony są także przeciwnicy, którzy dostrzegają problemy wynikające ze stosowania takiego dodatku. Jakie są zatem konkretnie wady i zalety płynące ze stosowania smoczków ze sklepu Mr Bobas?

Zalety stosowania smoczków

Nie da się ukryć, że największą zaletą korzystania ze smoczków, jest możliwość szybkiego, a co najważniejsze bardzo skutecznego uspokojenia dziecka. W wielu przypadkach, gdy malec intensywnie płacze, wystarczy tylko podać małemu smoczek, aby całkowicie się uspokoił. Wynika to oczywiście z naszej zaszytej w nas przez naturę potrzebie ssania. Może to być ręka, palec itd. lecz zdecydowanie najlepiej sprawdza się po prostu smoczek.

Wady stosowania smoczków

Nie można jednak powiedzieć, że smoczki dla dzieci to same zalety. To prawda, są one bardzo pomocne i często pozwalają uspokoić niepocieszone dziecko, lecz z drugiej strony, dzieci bardzo szybko się do nich przyzwyczajają. Doprowadza to do sytuacji, gdy ciężko jest malucha oduczyć ssania smoczka. A w efekcie tego dochodzić może do ogromnych spięć i awantur z małym człowiekiem, który nie będzie chciał pogodzić się z tym, że traci swojego smoczka.

Czy warto stosować?

Ogromnie zasadne zatem jest pytanie, czy w ogóle warto zaczynać stosowanie smoczka? Pomimo trudności związanych z jego odstawianiem jak najbardziej tak, ponieważ oprócz wartości uspokajających, smoczek to także odpowiedni rozwój dziecka.