Rummikub Junior

Rummikub Junior – dlaczego warto?

Znalezienie ciekawej gry planszowej dla dziecka nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest to, aby zasady zabawy nie były zbyt skomplikowane. W innym przypadku można zniechęcić smyka do aktywności. Doskonałą propozycją wydaje się być Rummikub Junior. Jest to niezwykle kolorowe wydanie, które wpadnie w oko nawet wymagającym smykom.

Łatwe przyswojenie zasad

Rummikub Junior to gra o takich samych zasadach, co standardowa. Podstawową różnicą jest oprawa graficzna. Wiadome jest, że maluchy zwracają dużą uwagę na wygląd zewnętrzny elementów. Klasyczna wersja może więc wydawać się zbyt nudna.

Przyswojenie najważniejszych zasad rozgrywki nie jest zbyt problematyczne. Trzeba wspomnieć o szczegółowej instrukcji, którą można znaleźć w opakowaniu. Opisywana gra planszowa gwarantuje wyśmienitą zabawę dla całej rodziny, a więc dzięki niej można ciekawie spędzić wolny czas. Maksymalna liczba graczów wynosi 4. Wersja Junior przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Rozwój logicznego myślenia

Faktem jest, że gra Rummikub wymaga logicznego myślenia, dzięki czemu pozytywnie wpływa na rozwój malucha. Nauka przez zabawę cechuje się wysoką efektywnością! Układanie serii oraz grup z kostek wymaga wcześniejszej analizy. Każdy ruch musi zostać dokładnie przemyślany!

Rozgrywka powinna przebiegać w pełni uczciwie. Popełniony błąd będzie stanowił nauczkę na przyszłość. Oczywiście rodzic może udzielić pomocy, jednak nie powinien on podpowiadać.

Nauka rozpoznawania kolorów i liczb

Gra Rummikub Junior znakomicie sprawdza się podczas nauki rozpoznawania kolorów oraz liczb. Ćwiczy spostrzegawczość, a także zmusza do działania pod presją czasu. Każdy ruch gracza jest ograniczony czasowo, a więc decyzje należy podejmować sprawnie.

Lepiej postawić na oryginalny produkt, ponieważ nie kosztuje on majątku. Chcąc zaoszczędzić warto jest zajrzeć do sklepów internetowych, które zwykle oferują korzystniejsze ceny. To świetna opcja dla tych, którzy stawiają na wygodę, oszczędność czasu i gotówki.