Rowerki biegowe dla najmłodszych

Kupienie dziecku rowerka z pedałami, często czterokołowego na dobry początek, był zawsze obowiązkiem każdego rodzica. Był to jedyny sposób, by nauczyć malucha jazdy na rowerze, która jest konieczna do opanowania. Kilka lat temu na rynek wprowadzono rowerki biegowe. Okazały się prawdziwym hitem – dzieci je po prostu pokochały.

Zalety kupna rowerku biegowego

Rowerek biegowy przede wszystkim świetnie przygotowuje do przejścia na prawdziwy rowerek – z łańcuchem i pedałami. Taki rowerek to ogromne możliwości dla malucha i liczne plusy wynikające z jego użytkowania. Jego zalety to przede wszystkim:

– trening orientacji,
– ćwiczenie równowagi,
– ćwiczenie mięśni – rozwijanie motoryki dużej,
– trenowanie prostej postawy.

Czym kierować się podczas wyboru?

Najważniejsze przy wyborze rowerka biegowego jest dostosowanie jego rozmiaru do dziecka. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Nie warto kupować takiego rowerka na przód. Jeśli okaże się za duży – dziecko szybko się zniechęci, a nawet jeśli nie, to jego użytkowanie może być po prostu niebezpieczne. Jeśli rodzic boi się, że maluch szybko wyrośnie z rowerka – można zaopatrzyć się w taki, który ma możliwość regulowania siodełka, w ten sposób posłuży on bardzo długo.

Jakie wybrać koła?

Jeśli chodzi o koła, do wyboru mamy klasyczne pompowane koła oraz piankowe i im podobne. Wybór kół dla dziecka 18-24 miesiące raczej nie ma większego znaczenia, ponieważ taki maluch dopiero zaczyna sobie radzić z koordynacją. Szalone trzylatki zdecydowanie lepiej będą się czuły na kołach pompowanych, które mają lepszą przyczepność do podłoża.