Najlepsze prezenty dla mamy i dziecka na Baby Shower

Baby Shower to wydarzenie organizowane na cześć przyszłej mamy, które odbywa się na koniec ciąży, kiedy kobieta czuje się jeszcze stabilnie. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat macierzyństwa, a także ostatni moment, kiedy spokojnie można powspominać wspólne chwile. Uroczystość najczęściej jest organizowana przez najbliższe osoby, siostry, kuzynki czy przyjaciółki. Celebracja zbliżających się narodzin dziecka wiążę się zwykle z wyborem odpowiedniego prezentu dla przyszłej mamy i jej maluszka, co może okazać się dość kłopotliwe.

Praktyczny prezent dla dziecka na Baby Shower

Aby wybrać odpowiednie prezenty na Baby Shower należy wspólnie zastanowić się czy każda z Pań kupuje drobny upominek osobno, czy może warto kupić wspólny i droższy prezent. Niezależenie od decyzji warto przemyśleć wybór i dokonać zakupu przede wszystkim praktycznych przedmiotów. Oto kilka propozycji w różnych kategoriach cenowych, które zachwycą przyszłą mamę i na pewno będą przydatne dla dziecka, które niebawem pojawi się na świecie.

Prezenty do 100 zł

W tej kategorii znajdują się zawieszki do smoczka, które mogą być personalizowane i staną się świetną pamiątką, ale także przydatnym gadżetem w pierwszych miesiącach życia dziecka. Oprócz przyjaciela jakim zazwyczaj jest smoczek, dzieci uwielbiają przytulanki i taki prezent także może stać się bezpiecznym i świetnym pomysłem. Doskonałym wyborem są wysokiej jakości gryzaki dla dzieci, szczególnie ręcznie robione, ta propozycja sprawdzi się w okresie ząbkowania, który zwykle jest trudny nie tylko dla dziecka, ale także dla mamy. Pierwsze miesiące życia to czas, kiedy dziecko pobudza swoją ciekawość oraz zmysły. Zabawkami, które wspierają rozwój niemowlaka w tym czasie są zabawki sensoryczne, np. książeczki kontrastowe. Nieco droższą propozycją mogą być gadżety do zdjęć (maty, kocyki, karty), które udokumentują pierwsze tygodnie i miesiące życia maleństwa. Każda mama chciałaby mieć pamiątkę w formie zdjęć swojej pociechy.

Prezenty do 300 zł

Odpowiednim wyborem będą wysokiej jakości kocyki niemowlęce z eleganckim splotem, które będą służyły dziecku przez długie lata. Poduszka do karmienia, która pomaga wygodnie ułożyć dziecko, ale także pozwoli poprawić postawę karmiącej mamy i odciąży jej ramiona. Album bądź pamiętnik dziecka, specjalnie spersonalizowana księga, która da wiele radości podczas jej uzupełniania oraz będzie wieczną pamiątką rodzinną. Równie dobrze sprawdzą się takie prezenty jak szumiące misie, które ułatwiają zasypianie, relaksują i koją maleństwo wykorzystując biały szum. W tej kategorii cenowej godne uwagi są także karuzele do łóżeczka czy niemowlęce gniazdka.

Relaks tylko dla mamy

Warto zastanowić się także nad małym upominkiem dla przyszłej mamy, który pozwoli się jej zrelaksować i wypocząć przed trudnym czasem, który ją czeka. Doskonałą formą takiej niespodzianki mogą być vouchery na zabiegi czy sesje fotograficzne, ale także zestaw kosmetyków do domowej pielęgnacji. Taki gest na pewno umili pozostały czas oczekiwania na dziecko.