Mozaiki dla dzieci – zabawka, do której się wraca

Kreatywność dziecka trzeba rozbudzać jak najwcześniej. Podsunięcie gotowej zabawki najczęściej kończy się w ten sam sposób – odstawieniem jej w kąt po godzinie. I tak zwykle kończy swój żywot większość tego typu prezentów. Zapomniane, wyniesione na strych lub co najgorsze – wyrzucone do śmieci. Jeśli nie wiemy, jaką zabawkę podarować dziecku, postawmy na klasykę – to zawsze się sprawdza.

Układanki i mozaiki dla dzieci

Wiadomo, że dzieci lubią klocki, które nie dość, że rozbudzają wyobraźnię, uczą kolorów i ćwiczą rączkę dziecka, to często także porywają do zabawy tatę lub mamę. A wspólna zabawa jest przecież najlepsza. Zamiast tradycyjnych kloców warto wybrać nieco inną ich odmianę, na przykład mozaiki dla dzieci (więcej). Jest to pewna odmiana układanek, które składają się z małych elementów, które można układać w różnorodne kształty. W zależności od tego, jak małe to są elementy, mozaiki dla dzieci przeznaczone są dla różnych przedziałów wiekowych. Im starsze dziecko, tym drobniejsze elementy i trudniejsze wzory, które wymagają większej dokładności i precyzyjności. Dla młodszych dzieci często są to piankowe elementy, które układa się w specjalnej ramce.

Wstęp do liczenia

Większość mozaik posiada w zestawie gotowe projekty, które dziecko musi odwzorować na ażurowej podkładce. Niezbędna jest do tego umiejętność liczenia, więc jeśli dziecko jeszcze nie posiada tej umiejętności, to tego typu układanki są bardzo dobrym wstępem
do tego, aby dziecko samodzielnie ją nabyło.

Ćwiczymy rączkę i poznajemy kolory

W mozaikach dla dzieci głównym elementem są kolorowe kołeczki, koraliki lub małe klocki, które przyczepia się do specjalnej podstawy. Im mniejszy element, tym więcej precyzyjności wymaga. Dziecko z czasem nabędzie takiej wprawy, że będzie to robić lepiej od rodziców. Koraliki są także w różnych kolorach, a to najlepszy sposób na ćwiczenie rozpoznawania kolorów i ich nazywanie.

Jest to więc nie tylko dobra zabawa, ale również nauka i pobudzanie dziecięcej kreatywności oraz uniwersalny prezent, do którego dziecko będzie powracać.