Jakie piżamy dziecięce kupować noworodkom i niemowlętom?

Wybór piżamy dziecięcej dla przedszkolaka nie jest szczególnie trudny. Dziecko jest już na tyle duże, że doskonale wie, w czym chce spać. Rodzic może więc ograniczyć się jedynie do znalezienia takiego materiału, który będzie najwłaściwszy dla delikatnej skóry pozostawiając maluchowi wolność wyboru nadruków umieszczonych na piżamie. Na co zwracać jednak uwagę, gdy interesują nas piżamy dla dzieci znacznie młodszych?

Piżamy dla noworodków i niemowląt

piżama dziecięca

Gdy dziecko przychodzi na świat, rodzice często nie wiedzą, jakich ubranek potrzebuje. Piżamy dziecięce dla najmłodszych są oferowane w imponującym wyborze, nie wszystkie są jednak tak samo atrakcyjne. Warto zatem pamiętać, że skóra noworodka jest wyjątkowo delikatna, a co za tym idzie, nie może być obciążana. Zaraz po urodzeniu maluch nie powinien być przykrywany kocem, piżamka musi być więc na tyle ciepła, aby zapewnić mu odpowiedni poziom komfortu. Co wcale nie mniej istotne, piżama dziecięca powinna być wykonana z oddychającego materiału, który nie ogranicza swobody ruchów, bo najmłodsze dzieci są w nocy znacznie bardziej aktywne niż przedszkolaki.

Najlepszym wyborem okazują się w takim przypadku pajacyki, zarówno w wersji ze stopkami, jak i bez. Są jednoczęściowe, całkowicie zakrywają ciało malucha, a jednocześnie są bardzo wygodne. Te, które powstają z myślą o dzieciach kilkumiesięcznych zwracają na siebie uwagę także dlatego, że można je łatwo zakładać dzięki zapięciom na boku.

Body nie tylko na lato

W czasie upalnego lata idealna piżama dla dzieci nie może już charakteryzować się tylko tym, że nie ogranicza swobody ruchu. Pajacyk może okazać się zbyt ciepły, warto więc zastanowić się nad tym, czy nie zrezygnować z niego na korzyść body. Znakiem rozpoznawczym piżam dziecięcych tego rodzaju jest łatwość ich zakładania. Body można nosić samodzielnie, gdy jednak pogoda zaczyna się zmieniać, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dodatkowo założyć maluchowi spodenki. Plusem tego rozwiązania jest również to, że łatwo można utrzymywać je w czynności, bo zarówno pranie, jak i suszenie body nie zajmuje wiele czasu.