Co to jest ultra plastelina?

Z pewnością wszyscy w dzieciństwie bawili się plasteliną. Bez względu na upływ czasu, dzieci wciąż lubią te formę zabawy. Jednak postęp technologiczny umożliwił wprowadzenie innowacji w tak prozaiczne produkty jak właśnie plastelina. Jej nowoczesnym odpowiednikiem jest ultra plastelina.

Ultra plastelina – właściwości

Plastelina w wersji „ultra” charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest twardsza od zwykłej, jednak pod wpływem ciepła dłoni szybko przeradza się w niezwykle plastyczną i miękką masę. Co więcej, masa ta jest o wiele bardziej wytrzymała – można na przykład uformować z niej kulkę i odbijać jak kauczuk. Ultra plastelinę można również kruszyć. Szereg innowacyjnych właściwości sprawia, że cieszy się ona szerokim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Dodatkowe funkcje ultra plasteliny

Klasyczna wersja ultra plasteliny nie wykazuje dodatkowych właściwości poza wymienionymi. Jednak producenci oferują o wiele szerszą gamę ultra plastelin – należą do nich między innymi odmiana krystaliczna (czyli przezroczysta), odmiana zmieniająca barwę pod wpływem ciepłej wody czy nawet ciepła dłoni, jak również odmiana świecąca w ciemnościach. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji dziecka. Należy jednak pamiętać, iż według wskazań producentów – zarówno tradycyjna plastelina, jak i jej nowszy odpowiednik nie są odpowiednimi zabawkami dla dzieci poniżej ósmego roku życia.