Archiwum miesiąca: styczeń 2018

Innowacja w karmieniu niemowląt

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Wraz z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny, życie przewartościowuje się o 180 stopni, a wszystkie działania skupiają się wokół maleńkiego człowieka. Nic zatem dziwnego, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych produktów przeznaczonych dla najmłodszych, które ułatwią nieco rodzicom codzienne obowiązki.

Na pewno każdy z nas słyszał o kolce niemowlęcej. Opowieści rodziców, których dzieciom dokuczała ta przypadłość, doprowadzić mogą do bólu głowy. Jak radzić sobie zatem, by wyeliminować, bądź złagodzić objawy kolki u dziecka? Oczywiście można stosować dobre rady innych rodziców, ale dużo prostszym sposobem jest stosowanie przy karmieniu odpowiedniego „sprzętu”, takiego jak butelka dr Brown.

Ta niepozorna butelka służąca do karmienia niemowląt, ma pomagać w eliminowaniu kolki i zaparć u dzieci, a to za sprawą specjalnej technologii zastosowanej przy produkcji. Chodzi o dwuczęściowy system odpowietrzający, który dzięki specjalnym kanalikom zapobiega powstawaniu wewnątrz butelki próżni, a wszystko po to, by karmienie butelką było jak najbardziej podobne do karmienia piersią.

Propozycja producenta butelek dr Brown na pewno skusi wielu rodziców, borykających się z problemem kolki u swoich pociech. Dziecko jest najważniejsze i należy dołożyć wszelkich starań, by na początku drogi przez nasz świat, było mu jak najlepiej.

Co to jest kostka Skewb?

Od kilku lat stale zwiększa się liczba miłośników kostki Skewb. Organizowane są nawet turnieje – również międzynarodowe – w szybkości jej układania. Nie wszyscy znają jednak tę grę logiczną. Popularny „skjub” bywa także mylony z kostkę Rubika, jednak między obiema jest kilka zasadniczych różnic.

Jak wygląda kostka Skewb? Najbardziej znana wersja tej zabawki to sześcian, skonstruowany w ten sposób, by gracz mógł obracać jej narożnikami (a nie elementami bocznymi, jak ma to miejsce w przypadku kostki Rubika), doprowadzając ostatecznie do powstania jednolitych kolorystycznie ścian. Na rynku dostępne są również inne odmiany kostki Skewb – m.in. cztero-, ośmio-, dwunasto-, a nawet dwudziestościenne!

Czy trudno jest ułożyć kostkę Skewb? Niewątpliwie jest to zadanie trudniejsze niż w przypadku kostki Rubika, wymagające większej cierpliwości, zaangażowania i częstszego treningu. Istnieje oczywiście wiele sposobów jej układania – osoby początkujące zaczynają najczęściej od metody zwanej „Layer by Layer”. Jest zdecydowanie najprostsza, choć jednocześnie pochłaniająca najwięcej czasu. Warto dodać, że w sieci pokazanych jest wiele instrukcji i poradników, dotyczących układania kostki Skewb.

Czy kostka Skewb nadaje się dla młodszych dzieci? Oczywiście, że tak! Choć gra nie należy do najłatwiejszych, to wielu kilkulatków świetnie sobie z nią radzi. Dzięki niej rozwijają swą zdolność myślenia logicznego i strategicznego, ćwiczą koncentrację, pamięć i skupienie uwagi.

Niezbędnik rodzica, czyli huśtawka dla niemowlaka

Huśtawki przeznaczone do użytku domowego są popularne od lat. To wspaniała atrakcja dla najmłodszych pozwalająca zyskać chwilę wytchnienia dla rodziców. Szczególnie w naszym kraju, gdzie pogoda przez sporą część roku nie dopisuje, opiekunowie muszą się popisać nie lada kreatywnością w wymyślaniu coraz to nowszych zabaw. Huśtawki to świetna sprawa dla starszych pociech, ale w przeciągu ostatnich lat hitem są również bujaki dla niemowlaków.

Obowiązkowy gadżet współczesnej mam
Młode mamy uważają że huśtawka dla niemowlaka to „must have” dzisiejszych czasów. Rodzice dobrze znają problemy ugotowania obiadu, czy choćby wzięcia szybkiego prysznicu, gdy jest się sam na sam z malutkim dzieckiem. Bezpieczne łóżeczko jest za daleko, nie można go zabrać w każde miejsce domu. Bujaczek to doskonała opcja, ponieważ bez problemu można go postawić w każdym miejscu, nawet w łazience! Atrakcja ta zapewni nie tylko wygodę i komfort maluszkowi, ale dostarczy zabawy, a opiekunom kilka chwil dla siebie.

Bezpieczeństwo bujaczka
Istnieje część osób, które są przeciwne leżaczkom, ponieważ wymuszają one na dziecku pewną pozycję. Oczywiście mają rację, ale pamiętajmy, że wszystko w granicach rozsądku jest dobre. Huśtawki przechodzą wiele badań nad swoim bezpieczeństwem dla dziecka. Jeśli dziecko nie spędza w nim całych dni – nie ma się czym martwić! Z łatwością można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat huśtawek dla niemowlaków.

Jak wybrać stolik edukacyjny

Stoliczki edukacyjne pozwolą rodzicom odetchnąć, a dzieciom gwarantują doskonałą zabawę. Zabawę, która uczy. Typowy stoliczek edukacyjny dla dzieci wyposażony jest w mnóstwo ciekawych gier rozwojowych.

Stoliczki drewniane i plastikowe
Stoliki edukacyjne mogą być drewniane bądź plastikowe. Większą popularnością cieszą się stoliki plastikowe. Wybór jest spory, posiadają różnorodny format. Dostępne są przeróżnych cenach. Dobry stoliczek edukacyjny można kupić już za 100 zł. Stoliczki drewniane są mniej popularne. Wszelkie elementy wykonane są z drewna. Idealne dla dzieci, które nie lubią głośnych dźwięków i elementów świetlnych wszechobecnych w stolikach plastikowych. Stoliki drewniane uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność dziecka.

Stoliczki edukacyjne pobudzają rozwój dziecka
Im więcej przeróżnych elementów wchodzących w skład stoliczka edukacyjnego tym lepiej. Dobrze gdy stoliczki edukacyjne pobudzają różne zmysły dziecka. Dlatego nad stolikami drewnianymi górują stoliki plastikowe. Wyposażone są w liczne elementy świetlne i dźwiękowe. Gdy dziecko dobrze dopasuje poszczególne elementy stoliczek wygrywa różne melodie. Dla maluchów istotne jest również to, by stoliczek składał się z różnych materiałów i faktur. Małe dziecko świat poznaje głównie przez dotyk. Gdy stoliczek edukacyjny wyposażony jest w pianino rozwija się zmysł muzyczny dziecka. Liczne elementy ruchome gwarantują udaną zabawę każdemu maluchowi. Może je dowolnie dopasowywać i przekładać.