W poszukiwaniu algorytmów Rubika

Idealna zabawka powinna być źródłem rozrywki i sprawiać dziecku radość. Dziecko uczy się najszybciej właśnie w trakcie zabawy, dlatego tak ważny jest element dydaktyczny. W ostatnich latach zabawki edukacyjne stały się niezwykle popularne. Z tego powodu rodzice coraz częściej po nie sięgają.

Zabawki, które wpływają na rozwój dziecka
Zabawki logiczne są odpowiednie praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku. Korzyści jakie ze sobą niosą, jest bardzo wiele. Dlatego już od najmłodszych lat, warto wzbudzać u dzieci zainteresowanie taką formą zabawy. Ćwiczą logiczne myślenie, wyostrzają koncentrację, uczą cierpliwości, czy podejmowania decyzji. Umiejętności, które są niezwykle ważne w późniejszym życiu.

Najsłynniejsza zabawka logiczna
Kostka rubika to jedna z najbardziej popularnych zabawek logicznych na świecie. Wynalazca kostki Ernő Rubik po raz pierwszy układał kostkę przez 30 dni. Polskim rynkiem zawładnęła w latach osiemdziesiątych, zaraz po tym, jak do nas dotarła. Praktycznie nie było miejsca, w którym nie było tej kostki.

Wśród najbardziej popularnych kostek, dedykowanych dzieciom już od ósmego roku życia, jest kostka rubika 2×2. Ta kieszonkowa odmiana kostki jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z algorytmem Rubika.

Kostka Rubika 2×2 znalazła się na trzecim miejscu wśród najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w wieku 8 – 10 lat. Co wskazuje na to, że z powodzeniem, nieustannie podbija polski rynek zabawek.