Opiekunowie noworodków i osoby przygotowujące się na powitanie nowego członka rodziny często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego rożka niemowlęcego. Tego typu akcesoria uznawane są za wyjątkowo praktyczne. Ich stosowanie może nieść za sobą wiele korzyści zapewniając pociechom bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Na co zwrócić uwagę, wybierając rożki niemowlęce?
Z usztywnieniem czy bez?
Jedno z częściej zadawanych pytań dotyczy tego, czy warto decydować się na modele usztywniane. Należy pamiętać o tym, że materiał powinien być miękki i elastyczny tak, aby możliwe było dokładne opatulenie pociechy. Modele z wkładką usztywniającą mogą okazać się korzystnym wyborem w pierwszych tygodniach życia dziecka. Dzięki temu, że pomagają utrzymać prawidłowe ułożenie ciała będą również pomocne dla opiekunów, którzy nie czują się jeszcze pewnie trzymając maleństwo na rękach. Miękkie beciki sprawdzają się w większości przypadków. Są również bardziej odpowiednie dla starszych niemowląt. Ciekawym rozwiązaniem może być zakup rożka, który po wyjęciu wkładki usztywniającej pełni funkcję miękkiego kocyka.
Wybór materiału i rodzaju zapięcia
Poszukując odpowiedniego modelu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny wykorzystanej do jego produkcji. Zaleca się wybierać rożki niemowlęce (https://mrbobas.pl/rozki-niemowlece) wykonane z certyfikowanych tworzyw naturalnego pochodzenia. Korzystnym rozwiązaniem będą tutaj modele bawełniane i z włókien bambusowych. Ważne, aby materiał wyściełający becik był przyjemny w dotyku i nie powodował podrażnień. Dostępne beciki mogą być zapinane na rzepy lub zatrzaski. To korzystne rozwiązania umożliwiające szybkie i wygodne przebieranie dziecka. Rodzice odnajdą również modele wiązane. Choć ich obsługa jest bardziej czasochłonna, umożliwiają regulację wielkości i dokładne dostosowanie jej do zapotrzebowania maleństwa.
Rozmiar i wypełnienie
Rożki dla niemowląt odnaleźć można w rozmiarze 100×100 cm lub 75×75 cm. Większe cenione są za to, że można używać ich przez dłuższy czas. Ze względu na swoje wymiary mogą być wykorzystywane jako kocyk, kiedy dziecko wyrośnie z rożka. Drobne noworodki warto jednak zawijać w mniejsze beciki, które łatwiej dopasować do ich zapotrzebowania. Wypełnienie rożka powinno być przede wszystkim hipoalergiczne, aby uchronić dziecko przed ryzykiem wystąpienia uczuleń. Grubsze beciki polecane są na okres zimowy. Nie należy jednak korzystać z nich w mieszkaniach, w których panują wysokie temperatury. Tutaj sprawdzą się cieńsze egzemplarze. Model dopasowany do zapotrzebowania z pewnością okaże się korzystnym rozwiązaniem.